عضویت سریع
13 آبان 1393 ساعت 3:29 بعد از ظهر

استقبال دولت از استمرار فعالیت هیئات مذهبی در مناسبت های گوناگون

 استقبال دولت از استمرار فعالیت هیئات مذهبی در مناسبت های گوناگون
وزیر دادگستری با بیان اینکه توسعه فرهنگ دینی به هنجارسازی وکاهش ناهنجاری ها کمک می کند وهیچ راهکاری بهتر از این برای دولتی که دنبال اصلاح و تکامل مادی ومعنوی در جامعه باشد وجود ندارد گفت: دولت از استمرار فعالیت هیئات مذهبی در مناسبت های گوناگون خوشحال تر می شود.
به گزارش روابط عمومی هیئت وکانون خادم الرضا(ع)، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در حاشیه مراسم عزاداری دهه اول محرم هیئت وکانون خادم الرضا(ع) با بیان اینکه حضور جوانان در هیئت خادم الرضا(ع) فوق العاده است تصریح کرد: بحمدالله شور، نشاط وروحیه حسینی در جوانان ایران اسلامی موج می زند و هرسال محافل عزاداری پرشکوه تر برگزار می شود.
وی با بیان اینکه هرچقدر فرهنگ حسینی وعاشورایی در جامعه بیشتر شود، آثارش را در کشور و حتی فراتر از مرزها می توان مشاهده کرد افزود: مقابله با دشمنان وظالمین، تمسک به قرآن و احکام الهی وتعصب برارزش های دینی جزو فرهنگ حسینی است که روز به روز به برکت محافل مذهبی در حال گسترش است.
وزیر دادگستری ادامه داد: دولت از اینکه مجموعه فعالیت های فرهنگی دینی سازمان یافته تر باشدو جامعه براساس فرهنگ دینی سامان یابد و صرفاً یک حرکت مقطعی در یک موقعیت مثل عزاداری نباشد وفعالیت هیئات در مناسبت های مختلف استمرار پیدا کند خوشحال تر می شود.
وی اضافه کرد: هیئت هایی که بتوانند این فرهنگ وفضا را در طول سال گسترده کنند ودر موضوعات، محیط ها و مشکلات مختلف در مناسبت های گوناگون بتوانند این فضاهای جوانانه، پرهیجان، با معرفت وآگاهی بخشی را افزایش دهند، بار دولت ها را کم می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی ادامه داد: هرچه فرهنگ ما اعتلا یابد اجتماع راحت تر اداره، مشکلات جامعه کم وحس همبستگی بیشتر می شود.
وی بیان داشت: هرچه اجتماع با فرهنگ دینی، اخلاقی و الهی ارتقاء پیدا کند به طور طبیعی ما با یک تحرک، رشد وسرعت در حرکت به سمت اهدافمان مواجه می شویم وهزینه ناهنجاری ها پایین می آید که این ناهنجاری ها یکی از هزینه های بالا برای دولت هاست.
وزیردادگستری با بیان اینکه توسعه فرهنگ دینی به هنجارسازی وکاهش ناهنجاری ها کمک می کند اظهارداشت: هیچ راهکاری بهتر از این برای دولتی که دنبال اصلاح و تکامل مادی ومعنوی در جامعه باشد وجود نداردو به برکت امام حسین(ع) وفرهنگ عاشورا از این بستر گسترده بی نهایت برخورداریم.

بازگشت
  • نظردهی

    اخبار مرتبط با این خبر

    پیام تسلیت بمناسبت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری پیام تسلیت هیئت خادم الرضاعلیه السلام بمناسبت درگذشت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی توضیح در مورد VIP....! دیدار اعضای ستادی هیئت خادم الرضاعلیه السلام با آیت الله العظمی علوی بروجردی سخنرانی آیت الله العظمی علوی بروجردی در همایش بزرگداشت حضرت خدیجه سلام الله علیها امام جمعه موقت ساری: حجت الاسلام ذوالنور در جمع عزاداران هیئت خادم الرضا(ع) هشدار داد برگزاری جشن ازدواج 200 نفر اعضای هیئت خادم الرضا(ع) با حضور استاندار قم دیدار با آیت الله اعرافی رییس حوزه علمیه کشور گزارش 13 ساله