عضویت سریع
29 آبان 1388 ساعت 11:40 صبح

رزومه دهه مهدویت

دهه مهدویت

هیئت و کانون خادم الرضا (ع) در سال 1384 با درک نیاز ارائه مفاهیم انتظار،عدالت و مهدویت و ضرورت ترویج فرهنگ مهدی باوری ، با ابتکاری نو اقدام به اعلام دهه مهدویت از 10 تا 20 شعبان همزمان با میلاد مسعود منجی عالم بشریت حضرت صاحب الامر و برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری مهدویت در این دهه نمود.

این مجموعه با بهره گیری از تجارب پر بار خود و برخورداری از خانواده بزرگ (20 هزار نفری) و شناخت روحیات و احساسات پاک اعضاءتوانست با اتکال به خداوند متعال و توسل به اهل بیت (ع) و عنایات حضرت بقیه الله (عج) پایه گذار و پیشتاز دهه مبارک مهدویت در استان قم باشد این حرکت بسرعت از مرزهای جغرافیایی استان عبور کرد و بصورت یک حرکت ملی در آمد بطوریکه سومین سال برگزاری این دهه شاهد برپایی و الگو گیری از این حرکت در چندین استان کشور بودیم.

توانستیم با حضور اندیشمندان ، محققان و استادان بزرگ حوزه علمیه جشن های نیمه شعبان را در یک دهه پر شکوه و با عظمت در موضوعات علمی ، پژوهشی ، فرهنگی هنری و گردشگری در قالب کنگره ها ، همایشها ،جشن ها و کاروانهای مهدوی متنوع برگزار نمائیم.

اهداف

1:تبیین تعمیق و بسط مهدی باوری در استان و کشور با بهره گیری از اساتید فن و تمامی ظرفیتهای موجود

2:ایجاد شور و نشاط مهدوی در جوانان با برگزاری مراسم های متنوع

3:پاسخ به نیاز و شبهات اعضاءو کلیه افراد جامعه در زمینه مهدویت

4:گسترش دهه مهدویت در سراسر ایران اسلامی

5:ایجاد فرهنگ مهدوی در کودکان به عنوان آیندگان جامعه

 

بازگشت
  • نظردهی

    اخبار مرتبط با این خبر

    مساعدت مالی به مراسم محرم هیئت ... اطلاعیه واحد ازدواج و خانواده هیئت و کانون خادم الرضاعلیه السلام کانال رسمی هیئت خادم الرضا در تلگرام اینسگرام هیئت خادم الرضا(ع) استاندار قم: توسل به فرهنگ عاشورا موجب عاقبت به خيري مي شود تقدير و تشکر امام جمعه قم از حضور جوانان در هيئات فراخوان هیئت خادم الرضا(ع) برای کمک به ساخت حسینیه مسئول هیئت خادم الرضادرهمایش تشکلهای شاخص کشور نظرسنجی دعوت مداح کلیپ های تصویری شام غریبان روی سایت قرار گرفت