مسؤول هیأت خادم الرضا(ع) قم گفت: برای رفاه حال عزاداران حسینی، مراسم عزاداری دهه اول محرم امسال در فضای باز مجموعه ورزشی حیدریان برگزار می‌شود.

مراسم هیأت خادم الرضا(ع) در فضای باز مجموعه حیدریان برگزار می‌شود

حمید ناطقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری دهه اول محرم هیأت خادم الرضا(ع) قم اظهار کرد: ما همواره تابع منویات مقام معظم رهبری هستیم و به دغدغه ایشان مبنی بر نحوه برگزاری مراسم عزاداری امسال بخاطر شیوع ویروس کرونا، توجه ویژه و جدی داریم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری چگونگی و تصمیم‌گیری برای برگزاری مراسم عزاداری را بنابر نظر کارشناسان ستاد ملی مبارزه با کرونا ارجاع داده‌اند و ما نیز مثل همیشه پیرو فرمایشات ایشان هستیم.
موسس هیأت و کانون خادم الرضا(ع) قم عنوان کرد: بیش از یک ماه است منتظر نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا و ستاد مقابله با بحران استان هستیم تا مراسم عزاداری دهه اول محرم را به چه شکل برگزار کنیم که چند روز قبل به ما اجازه برگزاری مراسم با در نظر گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی را دادند.
ناطقی یادآور شد: عاشقان امام حسین(ع) و بچه هیئتی‌ها در ایام کرونا نشان دادند که حساسیت خاصی به رعایت مسائل بهداشتی دارند و با حضورشان در عرصه خدمت‌رسانی به جامعه پزشکی و مردم و همچنین اجرای گسترده طرح مواسات و همدلی، ثابت کردند که در تمام صحنه‌ها حضور موثر و مفید دارند.
وی تاکید کرد: ما هر ساله مراسم عزاداری دهه اول محرم را در سالن شهید حیدریان برگزار می‌کردیم، اما امسال با وجود اینکه ستاد استانی مقابله با کرونا اجازه برگزاری مراسم در سالن را به ما داد، تصمیم گرفتیم برای رفاه حال مردم و رعایت بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی، محل مراسم را به فضای باز(زمین چمن) مجموعه ورزشی حیدریان قم منتقل کنیم.
مسؤول هیأت خادم الرضا(ع) قم به همکاری ویژه اداره کل ورزش و جوانان استان برای انتقال مراسم از سالن به فضای باز مجموعه ورزشی حیدریان اشاره کرد و افزود: برنامه‌ریزی شده تا عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) با رعایت فاصله تعیین شده در محل مراسم استقرار پیدا کنند و به سوگواری بپردازند.
ناطقی در خصوص زمان برگزاری مراسم عزاداری هیأت خادم الرضا(ع) قم در دهه اول محرم عنوان کرد: مراسم از ساعت ۲۲ آغاز می‌شود و حداکثر زمان آن، دو ساعت خواهد بود.
وی یادآور شد: حجت‌الاسلام والمسلمین الیاسی سخنران مراسم دهه اول محرم در هیأت خادم الرضا(ع) هستند و سید علی حسینی‌نژاد که از اساتید و پیشکسوت مداحی است، مرثیه‌سرایی خواهند کرد.
مسؤول هیأت خادم الرضا(ع) قم درباره پخش زنده مراسم عزاداری در فضای مجازی گفت: مقدمات لازم برای پخش زنده مراسم از صفحات آپارات، اینستاگرام، یوتیوب، فیس بوک و دیگر بسترهای مجازی فراهم شده است.
ناطقی اضافه کرد: خانواده‌ها می‌توانند برای رعایت بیشتر مسائل بهداشتی، با رعایت فاصله اجتماعی و بدون درآوردن کفش روی صندلی‌ها بنشینند و از مراسم عزاداری امام حسین(ع) در هیأت خادم الرضا(ع) استفاده کنند.
وی درباره نحوه پذیرایی از عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: مقرر شده تا پذیرایی حتما به صورت پلمب و با رعایت مسائل بهداشتی انجام شود.
مسؤول هیأت خادم الرضا(ع) قم با بیان اینکه رُکن اصلی کار و هدف ما پیروی از دستورات مقام معظم رهبری است، گفت: برنامه‌ریزی کردیم تا در دهه اول محرم غذای گرم را در مناطق مختلف شهر و به ویژه مناطق کم‌برخوردار توزیع کنیم.
ناطقی ادامه داد: از شب نیمه شعبان تاکنون ۱۳ دوره طرح مواسات و همدلی را در مناطق کم‌برخوردار قم انجام دادیم و این طرح همچنان ادامه خواهد داشت.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =