سخنران هیئت خادم الرضا(ع):
امروز صدای هل من ناصر ینصرنی امام زمان(عج) بلند است 
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به ندای هل من ناصرا ینصرنی حسین گفت: امروز هم صدای هل من ناصر ینصرنی امام زمان(عج) بلند است.
به گزارش…، حجت الاسلام والمسلمین ظهیری در چهارمین شب از مراسم عزاداری هیئت خادم الرضا(ع) که در ورزشگاه حیدریان قم برگزار شد گفت: یکی از ویژگی های منحصر به فرد حضرت ولیّ عصر (عج) و رابطه ایشان با انبیاء الهی این است که بعضی از این انبیاء الهی موعود بودند و ایشان نیز موعود هستند. 
وی با بیان اینکه خداوند متعال 124 هزار پیامبر فرستاده اما بعضی از آن ها بشارت آمدنشان قبل از ولادت داده شده بود افزود: پیامبران اولوالعزم از پیامبران موعود هستند و بشارت حضرت آدم را خود خداوند داده و باقی پیامبران اولوالعزم نیز بشارتشان توسط انبیاء قبلشان داده شده است.
استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: بعضی از مواقع چند پیامبر در یک زمان زندگی می کردند اما همه موعود نبودند که در رأس همه آنها وجود پیامبر اکرم (ص) هستند.
وی بیان داشت: ما در قرآن می خوانیم که یهودیان نسبت به خاتم الأنبیاء شناخت زیادی داشتند چرا که بشارت آمدن خاتم الأنبیاء داده شده بود. 
حجت الاسلام والمسلمین ظهیری عنوان داشت: آن ها قبل از بدنیا آمدن حضرت محمد(ص) اسم های خودشان را به اسم های ایشان نامگذاری کرده بودند و دلیل این کارشان نیز این بود که طمع داشتند تا بلکه این پیامبر از خانه آنها باشد و درقرآن نیز اشاره شده است که در سوره مبارکه صفّ بشارت وجود مبارک رسول اکرم(ص) از مسیح به مردم داده شده بود.
وی با بیان اینکه از زمانی که حضرت یوسف(ع) از دنیا رفت تا زمان ظهور حضرت موسی(ع) 300 سال طول کشید و در این مدت 50 نفر به دروغ ادعا کردند که موسی ما هستیم گفت: این اقدام به این دلیل بود که بشارت آمدن ایشان داده شده بود.
سخنران هیئت خادم الرضا(ع) با بیان اینکه امام زمان (ع) هم موعود هستند اظهارداشت: از روزی که ایشان غائب شدند تا همین الان صدها یا حتی شاید هزاران نفر ادعای مهدی بودن کرده اند زیرا بشارت آمدن ایشان داده شده بود و همه پیامبران در مورد ایشان گفته اند که آخرین حجت خدا در پس پرده قرار دارند و ظهور خواهند کرد.
وی با اشاره به فعالیت مدعیان دروغین مهدویت خاطرنشان کرد: برخی از علمای ما کتاب های مخصوص در مورد مدعیان دروغین نوشته اند که مطالعه آن ها می تواند به ما برای مقابله با این جریان ها کمک کند.
حجت الاسلام والمسلمین ظهیری عنوان داشت: یکی از دلائل بسیار مهم ادعای مدعیان دروغین و پافشاری آن ها این است که یقین دارند موعود خواهد آمد و به دنبال سوء استفاده از این بشارت هستند.
وی با توصیه عزاداران حسینی به خواندن دعای عهد گفت: امام زمان(عج) خیلی تنها، غریب و مظلوم است و البته علیرغم اینکه 80 هزار منبر بر امیرالمومنین (ع) نفرین کردند اما غریب تر از امام مجتبی (ع) کسی نیست بطوری که جلوی چشمان ایشان به پدر بزرگوارشان جسارت و توهین می کردند.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به شهادت امام حسن مجتبی(ع) بدست همسرشان گفت: یعنی دشمن تا کُنج خانه ایشان پیش رفته بود اما حضرت اباعبدالله الحسین(ع) همسری دارند به نام رباب که الگو هستند.
وی با طرح این سوال که پس چرا در زیارت نامه ها می خوانیم هیچ مصیبتی در این عالم و جهان اسلام به مصیبت ماجرای عاشورا نمی رسد تصریح کرد: زیرا برادر و پدر ایشان را به شهادت رسانده بودند و صدای هل من ناصرا ینصرنی حسین را نشنیدند.
حجت الاسلام والمسلمین ظهیری افزود: امروز هم صدای هل من ناصر ینصرنی امام زمان(عج) بلند است و ما باید ببینیم که چقدر به یاد ایشان هستیم و باید رفتارمان را به گونه ای قرار دهیم که از رفتار ما آزرده خاطر نشوند.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + سه =