دسته بندی

مدیر حوزه های علمیه در دیدار مسئولان هیئت خادم الرضا(ع) با اشاره به لزوم جذب جوانان و نوجوانان به معارف دینی، تاکید کرد: جذب نسل جوان و خاکستری بزرگترین کاری است که باید انجام دهیم.

آیت الله اعرافی امروز در جمع مسئولان “هیئت خادم الرضا” که در دفتر مدیر حوزه های علمیه در قم برگزار شد، گفت: حرکت امام راحل (ره) که سرآغاز تحول جهانی و ذوابعاد بود با عزای امام حسین علیه السلام گره خورده بود و در پرتو عزای سالار شهیدان و تعلق به عاشورا این موج را آفریدند که مبداء تحولات عظیمی شد و این ها همه نشان دهنده عظمت و جایگاه قم است.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: قم در یکصد ساله و به ویژه در پنجاه سال اخیر، پرچمدار حرکت های اجتماعی و دینی در عالم و در عرصه های گوناگون پیشتاز در عالم و اثرگذاربوده است.

مدیر حوزه های علمیه ابراز داشت: عاشورا و غدیر در طول تاریخ از مسیرهای بزرگ و تنگناهای سختی عبور کرده اند به گونه ای که سب امیرالمومنین علی علیه السلام از سوی دشمنان خاندان رسالت و امویان بخشنامه شده بود؛ اگر علی علیه السلام نبود اسلام قوام پیدا نمی کرد، اما دشمن اینگونه طراحی کرده بود.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کرد: اگر عاشورا نبود با این طراحی های خطرناکی که از سوی دشمنان انجام شده بود نامی از خاندان پیامبر(ص) و راه حق باقی نمی ماند، لذا تشیع و مکتب اهل بیت(ع) از دالان های سخت گذشته است.

آیت الله اعرافی گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و مردم ایران یک پرچم برافراشته در عالم وجود دارد که البته با سختی های زیادی به ما رسیده است؛ امروزه معارف اهل بیت(ع) همانند مهدویت، غدیر و عاشورا در جهان موج آفرین است؛ من در ده ها کشور دنیا دیده ام که چه طور قم و ایران پیشران بوده اند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه عزای سیدالشهدا(ع) گفت: هیئت های عزاداری سالار شهیدان(ع) کاری عادی و متعارف نیست بلکه عزاداری سیدالشهدا(ع) یک نهاد اثرگذار اجتماعی است و هیچ اتفاق مبارک و با برکتی در ایران و منطقه نمی افتد مگر آن که با عزاداری امام حسین علیه السلام گره خورده است. عزاداری اباعبدالله(ع) نقش بی بدیلی در مسائل مختلف دارد و البته در معرض تحریف نیز بوده است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به لزوم جذب جوانان و نوجوانان به معارف دینی، تاکید کرد: اهتمام شما در هیئت خادم الرضا(ع) به جذب نسل جوان، کار بسیار درستی است که باید بیشتر دنبال شود؛ جذب نسل جوان و خاکستری بزرگترین کاری است که باید انجام دهیم.

امام جمعه قم تاکید کرد: امروز شرایط متفاوت است و ما با نسلی مواجه هستیم که این همه تیر و ترکش های فکری و اخلاقی به سمت او روانه شده است؛ هیئت شما کانون جذب است و اینگونه به کمک عاشورا با شور و حرارت نسل ها را جذب می کند، این بزرگترین خدمت است.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه عُلقه به امام حسین علیه السلام با همه چیز فرق دارد گفت: پاسخگویی به نسل جوان و حل مشکلات فکری و معرفتی آنان خوب و لازم است؛ هویت بخشی نسل جوان از نظر تعلق خاطر به ایران و اسلام خیلی مهم است.

در ابتدای دیدار آیت پیمان از مسئولان هیأت خادم الرضا با اشاره به فعالیت های این هیأت در داخل و خارج کشور، گفت: این سال ها دامنه مجالس اهل بیت(ع) به خارج کشور هم گسترش پیدا کرده و هیأت خادم الرضا(ع) نیز در این مسیر گام برداشته است.

وی با بیان این که نور همه کارها به مجلس سیدالشهدا(ع) است، افزود: پرتو نور سیدالشهدا(ع) همه عالم را گرفته و این نور از کشورهای اسلامی عبور کرده و کشورهای غیراسلامی را نیز فرا گرفته است.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =